Maszyna do szycia Elna 560 eXperience

Maszyna do szycia Elna 560 eXperience

Kod produktu: MD169
Marka: Elna
Brak w magazynie

Elna 560 eXperience

Domowa maszyna do szycia


Elna 560 eXperience to nowoczesna i prosta maszyna komputerowa do tworzenia, przyjazna dla użytkowników niezależnie od doświadczenia w szyciu.

Nie od dziś wiadomo, że rzeczy uszyte samodzielnie nie tylko są dokładnie takie jak zaplanujemy ale czujemy to właśnie z nich czerpiemy o wiele większą radość i dumę. Inżynierowie Elny wiedzą to już od dawna a przy tworzeniu ich urządzeń towarzyszy im myśl o dużych możliwościach i prostocie użytkowania tak aby każdy mógł czerpać radość z szycia, nie tylko osoby, dla których to pasja.

Linia maszyn eXperience wyróżnia się na tle innych świeżym wyglądem, maszyny te zyskały nowoczesny kształt, fani marki zauważą również odświeżone logo firmy umieszczone na maszynie. 

Jedną z niewielu opcji dostępnych na rynku jest ustawienie czasu, po którym maszyna ma się automatycznie wyłączyć gdy nie jest używana. Szwajcarska marka wyposażyła tę maszynę w szereg udogodnień dla użytkownika tak aby szycie na ich maszynach było proste i przyjemne bez względu na to czy to twoja pasja czy nie. Ustawiasz czas a maszyna po twoim odejściu sama odetnie źródło zasilania aby nie pobierać niepotrzebnie prądu, jest to duże udoskonalenie ponieważ nie musimy nic więcej robić przychodzimy do niej i odchodzimy kiedy chcemy coś uszyć lub nie.

Model ten posiada równo 100 programów ściegowych jednak na szczególną uwagę zasługuje autorski ścieg superowerlokowy, który został stworzony przez inżynierów marki Elna. Maszyna posiada również 8 rodzajów automatycznego obszywania dziurki (również na wymiar guzika). Tak dużą liczbę ściegów nie w sposób zapamiętać dlatego aby w pełni wykorzystać potencjał maszyny umieszczono w niej ściągę z prawej strony obudowy, wygodne i łatwe rozwiązanie tak jak na markę Elna przystało. Po sprawdzeniu interesującego nas ściegu i wybraniu go na maszynie na wyraźnym ekranie LCD oprócz numeru ściegu pojawi sie również długość i szerokość ściegu (oba z tych parametrów można regulować od 5 do 7mm) dodatkowo na ekranie pokaże się polecana stopka do danego ściegu. 

Na tym nie koniec dobrodziejstw współczesnych maszyn, Elna 560 eXperience automatycznie obcina nici przy końcówce szycia aby uwolnić materiał, nawleka igły funkcja ta potrafi zaoszczędzić bardzo dużo czasu przy dłuższych sesjach z maszyną, pozycjonuje igłę kiedy nie każemy jej szyć zostawia igłę w górze lub w dole zależnie od preferencji użytkownika, reguluje docisk stopki w 6 poziomach dzięki czemu jesteśmy w stanie uszyć wiele materiałów i te delikatne i te grube, posiada oświetlenie diodami LED, które nie męczą oczu i pokazują nierówności materiału, oraz posiada przycisk START/STOP, dzięki któremu możemy szyć bez pedału nożnego.

Osoby zaczynające swoją przygodę z światem szycia z pewnością pokochają płynną regulację prędkości szycia i nie będą obawiali się szyć natomiast bardziej zaawansowane osoby z pewnością docenią ogrom jej możliwości udogodnień i programów ściegowych.

Każdy kto miał styczność z większymi projektami do uszycia wie jak nieocenioną pomocą jest dołączany do maszyny stolik powiększający pole pracy, w większości maszyn jest on dostępny do kupienia osobno natomiast ta maszyna ma go w standardzie, świetnie sprawdzi się przy szyciu większych rzeczy.

Elna 560 eXperience to z pewnością bardzo trwała maszyna, która może posłużyć przez lata. Ogromna ilość ściegów oraz możliwość zmiany ich parametrów a także przyjazne zaprogramowane podpowiedzi w maszynie (wybór stopki do ściegu) i ściąga sprawia, że znakomita większość użytkowników będzie w stanie uszyć na niej nie tylko swój pierwszy projekt ale i wiele następnych.


Wyposażenie

 •     Stopka do automatycznego obszywania dziurek Janome (chwytacz rotacyjny)
 •     Stopka do naszywania aplikacji i ściegów ozdobnych (chwytacz rotacyjny)
 •     Stopka krawędziowa 6 mm (1/4") Janome (chwytacz rotacyjny)
 •     Stopka do ściegu owerlokowego Janome (chwytacz rotacyjny)
 •     Stopka do wszywania zamków Janome (chwytacz rotacyjny)
 •     Stopka do ściegu krytego Janome (chwytacz rotacyjny)
 •     Stopka uniwersalna Janome (chwytacz rotacyjny)
 •     Płytka stabilizująca do stopki do obszywania dziurek
 •     Instrukcja obsługi w języku polskim na CD
 •     Dodatkowy poziomy trzpień na szpulkę
 •     Rozrusznik nożny do maszyn do szycia
 •     Blokada szpulki (2x mała, 2x duża)
 •     Stolik powiększający pole pracy
 •     Pędzelek do czyszczenia
 •     Przewód zasilający
 •     Sztywna walizka
 •     Szpulki (4 szt.)
 •     Rozpruwacz
 •     Śrubokręt
 •     Igły

Gwarancja

Elna 560 eXperience jest objęta programem wydłużonej gwarancji do 5 lat w systemie "door to door" (drzwi do drzwi, w której to kurier odbiera przesyłkę z drzwi nadawcy i zawozi bezpośrednio do serwisu i odwrotnie) Serwis i gwarancja obejmują teren całej Polski.

Automatyczne obcinanie nici:
Tak
Automatyczne pozycjonowanie igły:
Tak
Automatyczne ryglowanie ściegu:
Tak
Chwytacz:
Rotacyjny
Długość ramienia od igielnicy:
17 cm
Funkcja slow motion:
Tak
Gwarancja:
5 lat
Ilość programów ściegowych:
100
Ilość stopek w zestawie:
7
Manualny obcinacz nitek:
Tak
Marka:
Elna
Mechanizm transportu:
Dolny ząbkowy, 7-punktowy
Mocowanie stopek:
System matic
Nawlekacz igły:
Manualny
Obszywanie dziurki:
Automatyczne, 8 rodzajów
Osłona maszyny:
Walizka
Oświetlenie:
LED 1-punktowy
Pobór mocy:
45 W
Prędkość szycia:
820 wkłuć na minutę
Przycisk START/STOP:
Tak
Regulacja długości ściegów:
do 5 mm
Regulacja docisku stopki:
6 stopniowa
Regulacja szerokości ściegów:
do 7 mm
Rodzaj maszyny:
Komputerowa
Schowek na akcesoria:
W stoliku maszyny
Stolik powiększający pole pracy:
Tak, w komplecie
Suwak regulacji prędkości szycia:
Tak
System igieł:
130/705 H
Szpulownik:
Wbudowany
Szycie podwójną igłą:
Tak
Szycie wstecz:
Tak
Waga maszyny:
6.15 kg
Waga w opakowaniu:
9.6 kg
Wolne ramię:
Tak
Wyłączany transport:
Tak
Wymiary maszyny [GxWxS]:
18 x 31 x 41 cm
Wymiary opakowania [GxWxS]:
29 x 41 x 49 cm
Wyświetlacz:
Tak

Instrukcja obsługi (ELNA_560_instrukcja_obslugi_.pdf, 1,696 Kb) [Pobierz]

Wykaz części (parts-list-elna-560_eXperience.pdf, 1,113 Kb) [Pobierz]

Gwarancja (Gwarancja_ELNA_5_LAT-1.pdf, 168 Kb) [Pobierz]

Podobne produkty