Coverlock Brother CV3550

Coverlock Brother CV3550

Kod produktu: MD187
Producent: Brother
Brak w magazynie
Cena brutto:
2550,00  brutto
Cena netto:
2073,17 zł

 Coverlock Brother CV3550 3-,4-nitkowy

Wszechstronny coverlock szyjący 7 ściegami, w tym ściegami obustronnie drabinkowymi

Linia Cover Stitch to zupełna nowość w ofercie Brothera. Maszyny Cover Stich CV3440 i CV3550 zastępują model CV2340 wnosząc do konstrukcji domowego coverlocka wiele nowych rozwiązań i ulepszeń. Szycie maszynami Cover Stitch pozwala na uzyskanie w pełni profesjonalnej jakości wykańczanej odzieży. W powszechnym użyciu można spotkać kilka określeń na maszynę wykańczającą odzież ściegiem drabinkowym: coverlock, cover, kapówka, renderka. Na potrzeby opisu maszyn domowych z serii Cover Stitch można przyjąć uproszczenie, że każda z nich może być używana wymiennie. Gdzie w ubraniach można znaleźć wspomniany ścieg drabinkowy i w jakich zastosowaniach pomaga posiadanie maszyn Cover Stitch? Ścieg drabinkowy można znaleźć wszędzie tam, gdzie wymagane jest trwałe zszycie materiału przy zachowaniu dużej elastyczności ściegu. A więc można go spotkać przy wykańczaniu dołu bluzek i koszulek, rękawków, przy wszywaniu ściągaczy, lamówek, szyjąc bieliznę, dresy i bluzy dresowe etc… A to tylko fragment z możliwych zastosowań ściegu drabinkowego! Maszyny Brother Cover Stitch pozwalają także na szycie ściegiem łańcuszkowym. Ścieg ten służy do łączenia materiałów w miejscach, gdzie potrzebna jest duża wytrzymałość i odporność ściegu oraz jego elastyczność np. w jeansach, koszulach, odzieży roboczej itp.

Za maszynę domową umożliwiającą wszystko to, co Brother CV3550 polski konsument do tej pory musiał zapłacić prawie dwukrotnie więcej. Duży komfort pracy na coverlocku został osiągnięty poprzez powiększone pole robocze do wielkości 155 mm x 100 mm. Żaden inny cover na polskim rynku nie oferuje tak dużej przestrzeni roboczej. Dla zwiększenia wygody wszystkie dźwignie i pokrętła zostały przeniesione na prawą stronę maszyny tak, by nie były one przesłonięte materiałem w czasie pracy. W renderce zastosowano poręczną dźwignię do podnoszenia stopki i zmniejszania naprężenia nici. Ułatwia ona nawlekanie maszyny i operowanie materiałem. Poniżej dźwigni znajdują się pokrętła do ustawiania długości ściegu, mechanizmu dyferencyjnego, manualnego poruszania igielnicą. Na lewo od igieł, na obudowie umieszczono przydatny, przyśpieszający pracę obcinacz nitek. W górnej części obudowy znajduje się zaś wygodny uchwyt do przenoszenia maszyny oraz pokrętło do regulacji docisku stopki. Przedni plastik obudowy został zaś ozdobiony przejrzystą, różnokolorową instrukcją drogi każdej z nici. Rozwiązanie to jest doskonale znane wszystkim użytkownikom overlocków Brother. Nawlekanie nici jest poprowadzone przez metalową antenę, trwałe rozwiązanie niespotykane w innych coverlockach domowych. Poprzez system chwytaczy i przelotek igła finalnie trafia do igły, która w odróżnieniu od poprzedniej generacji coverlocków Brother opuszcza się w kierunku płytki ściegowej pod kątem prostym. Zwiększa to siłę przebicia igły i zmniejsza uszkodzenia materiału spowodowane pracą igły. Dzięki zastosowanym mechanizmom nawlekanie covera CV3550 jest intuicyjne, co nie jest wcale takie oczywiste przy tak znacznym zaawansowaniu technicznym maszyny. Coverlock CV3550 posiada wydajny system oświetlenia LED, by praca nawet w złych warunkach oświetleniowych nie stwarzała problemu. Maszyna posiada również wolne ramię umożliwiając wykańczanie wąskich elementów odzieży takich jak nogawki, rękawki i dekolty.

Do coverów z linii Cover Stitch dostępny jest szereg opcjonalnych akcesoriów, które poszerzają możliwe zastosowania maszyn o nowe funkcje. Posiadając je jesteś w stanie samodzielnie wykonać lamówki i szlufki nie ustępujące tym spotykanym w odzieży markowej. Oprócz szlufiarki  i lamownika do wszywania zaprasowanych lamówek dostępny jest również zwijacz (zwijający jedno i dwukrotnie), zestaw do obszywania krawędzi, oraz lamownik dwufunkcyjny (składający i wszywający niezaprasowane lamówki). Teraz żaden detal nie będzie dla Ciebie zbyt trudny i czasochłonny.

Brother CV3550 pozwala na szycie 7 rodzajami ściegów (potrójny ścieg drabinkowy, ścieg drabinkowy podwójny wąski, ścieg drabinkowy podwójny szeroki, ścieg łańcuszkowy, trzyigłowy ścieg obustronnie drabinkowy, wąski i szeroki dwuigłowy ścieg obustronnie drabinkowy) w szerokiej gamie zastosowań i materiałów, zarówno w celach dekoracyjnych, jak i konstrukcyjnych.

W coverze CV3550 możliwe jest włączenie górnego przeplotu, co pozwala na szycie zarówno ściegami jednostronnie drabinkowymi jak i dwustronnie drabinkowymi. Żaden bezpośredni konkurent rynkowy nie jest w stanie zaoferować tak wiele. Duży komfort pracy na coverlocku został osiągnięty poprzez powiększone pole robocze do wielkości 155 mm x 100 mm. Dla zwiększenia wygody wszystkie dźwignie i pokrętła zostały przeniesione na prawą stronę maszyny tak, by nie były one przesłonięte materiałem w czasie pracy.

Wyposażenie  

    Siateczka na nici (4 szt.)
    Podstawka pod szpulkę (4 szt.)
    Pędzelek do czyszczenia
    Zestaw igieł (130/705H)
    Śrubokręt,
    Podkłaka pod szpulki (4),
    Rozrusznik nożny
    Instrukcja na DVD
    Instrukcje papierowe

Gwarancja
    Maszyna posiada 3 lata gwarancji w systemie door-to-door.
    Serwis i gwarancja na terenie całej Polski.

dostępne ściegi drabinkowe z dolnym i górnym przeplotem: 3-igłowy, 2-igłowy (szeroki, wąski lewy, wąski prawy) + 1-igłowy (łańcuszek)
    możliwość szycia 1, 2 lub 3 igłami (system igieł 130/705H)
    możliwość szycia 2, 3 lub 4 nićmi
    maksymalna prędkość - 1000 wkłuć/min
    regulacja długości ściegu: 2-4 mm
    regulacja transportu różnicowego (dyferencjału)
    regulacja docisku stopki
    wolne ramię (łatwe szycie np. nogawek, rękawów)
    manualny obcinacz nici na obudowie maszyny
    regulacja naprężenia nici
    dźwignia regulacji naprężenia zapewniająca równy szew na trudnych materiałach (pod pokrywą przednią)
    barwny system nawlekania nici
    LEDowe oświetlenie pola pracy
    zatrzaskowe mocowanie stopek
    maksymalny wznios stopki dociskowej: 5 mm
    przyssawki na nóżkach
    dźwignia podnoszenia stopki zintegrowana z talerzykami naprężacza (podniesienie stopki zwalnia naprężenie)
    dedykowana śrubka do mocowania każdej z igieł
    dodatkowy schowek na akcesoria pod pokrywą przednią

Barwny system nawlekania nici:
Tak
Długość ramienia od igielnicy:
15.5 cm
Gwarancja:
3 lata
Ilość dostępnych ściegów:
7
Ilość igieł używanych w ściegu:
1-3
Ilość nitek używanych w ściegu:
2, 3 lub 4
Ilość stopek w zestawie:
1
Manualny obcinacz nitek:
Tak
Mocowanie stopek:
System matic
Naprężenie nici:
Manualne
Osłona maszyny:
Pokrowiec
Oświetlenie:
LED
Pobór mocy:
62 W
Prędkość szycia:
1000 ściegów/minutę
Producent:
Brother
Przeplot:
Dolny + górny
Przyssawki na nóżkach:
Tak
Regulacja długości ściegów:
2.0 - 4.0 mm
Regulacja docisku stopki:
Tak
Regulacja szerokości ściegów:
3.0 - 6.0 mm
Regulacja transportu różnicowego:
Tak
Schowek na akcesoria:
Osobne pudełko/ pod pokrywą przednią
System igieł:
130/705 H
Waga maszyny:
7.6 kg
Waga w opakowaniu:
10.4 kg
Wolne ramię:
Tak
Wymiary maszyny [GxWxS]:
30 x 30 x 40 cm
Wymiary opakowania [GxWxS]:
38 x 44 x 49 cm

Instrukcja obsługi (instrukcja-coverloka-CV3440_CV3550.pdf, 4,552 Kb) [Pobierz]

Gwarancja (Brother-3lata-karta-gwarancyjna.pdf, 85 Kb) [Pobierz]

Podobne produkty