Stebnówki przemysłowe

Filtry

Cena

 – 

  • 0
  • 19581.6
Dostępność
Marka
Rodzaj maszyny
Automatyczne pozycjonowanie igły
Automatyczne obcinanie nici
Automatyczne ryglowanie
Automatyczne podnoszenie stopki
Rodzaj materiałów
Rodzaj transportu
Rozmiar chwytacza
Wyłączane igły
Gwarancja
z 3
z 3

Stebnówki przemysłowe


W tym wypadku jeśli stajesz już przed wyborem swojej maszyny do szycia, to konieczne jest rozważenie do czego konkretnie zamierzasz ją wykorzystywać. Stebnówka przemysłowa  to sprzęt dopasowany idealnie do potrzeb zakładu krawieckiego. Wymagasz doskonałej precyzji i starannego prowadzenia igły po materiale? Stawiasz na jak najkrótszy czas realizacji poszczególnych zleceń i projektów? W tym wypadku nie będziesz więc decydować się na nabycie prostej maszyny domowej, ale profesjonalnej stebnówki 1-igłowej lub nawet stebnówki 2-igłowej. Na co zwrócić uwagę i czym różnią się w tym wypadku od klasycznych urządzeń do użytku prywatnego? Dowiedz się właśnie tutaj!


Stebnówka przemysłowa w odróżnieniu od maszyny do szycia


Jeśli w tym momencie stanąłeś przed wyborem swojej zakładowej, nowej maszyny do szycia, to koniecznie powinieneś przemyśleć zakup stebnówki przemysłowej. W praktyce jest to gotowe miejsce pracy, które od razu możesz wykorzystać w praktyce. Z pewnością masz już na tą chwilę pewne wymagania, które Twój przyszły sprzęt powinien spełnić. Po pierwsze wielofunkcyjność i uniwersalność. W praktyce stebnówka przemysłowa 2-igłowa umożliwi Ci szycie nie tylko zarówno cienkich, jak i grubych materiałów, ale także wykonywanie tej pracy w sposób szybki i przy tym w szczególności precyzyjny. 
Jakie są główne zalety wynikające z kupna stebnówki przemysłowej?
W zasadzie zależy to tylko i wyłącznie od tego jaki sprzęt zdecydujesz się zakupić. Stebnówki cylindrowe to przykładowo niezwykle uniwersalne narzędzia, które pozwalają skorzystać z większej liczby igieł w tym samym momencie niż warianty np. 2 igłowe. Dzięki temu obszyjesz całość swojego projektu bardziej zapełnionym szwem i w krótszym czasie niż przy domowej maszynie wieloczynnościowej. 


Na czym oprzeć swój wybór maszyny stebnówki przemysłowej?


W tym wypadku na początku musi zastanowić się nad tym czy potrzebujesz maszyny wieloczynnościowej, czy też bardziej standardowego modelu. Domowe typy wieloczynnościowe posiadają z reguły od paru do nawet kilkuset ściegów do wyboru. Ilość zależna jest od modelu maszyny. Natomiast w maszynach jednoczynnościowych, takich jak stebnówki 1-igłowe do dyspozycji będzie wyłącznie ścieg stębnowy, jeśli kupisz np. podszywarkę, dziurkarkę  bądź owerloka. Takie maszyny przystosowane są do zdecydowanie precyzyjniejszej pracy w takim zakresie. Nic jednak nie wyklucza nabycia maszyny bardziej uniwersalnej. Jeśli potrzebujesz maszyny stebnówki przemysłowej to będziesz najprawdopodobniej używać jej tylko do jednego celu, czyli szycia ściegiem prostym. Pamiętaj jednak, że nie ma lepszej maszyny do danego zadania niż taka, która powstała wyłącznie w tym celu. 


Dostosuj sprzęt do możliwości własnej pracowni  – stebnówki przemysłowe


Niestety konkretne maszyny różnią się od siebie nie tylko swoimi funkcjami, ale również wielkością. Maszynę przemysłową w zasadzie, czyli taką stebnówke zamawiasz razem z przygotowanym dla niej stanowiskiem pracy. Oznacza to, że zapłacisz za sprzęt razem z podstawą stołu i blatem do wykonywania ściegów. Nie wykorzystasz takiego stołu do innych celów, a wyłącznie do szycia ściegiem prostym. Nie schowasz maszyny do szafy. Niestety będziesz musiał wygospodarować pod jej kątem przestrzeń. W zamian jednak otrzymasz profesjonalną przestrzeń pracowniczą, która będzie nieporównywalnie bardziej wygodna i efektywna niż rozwiązania prowizoryczne pod kątem domowej maszyny i blatów z gorszych jakościowo materiałów.


Jakiej marki wybrać stebnówki przemysłowe?


W tym wypadku zależy to tak naprawdę od Twoich indywidualnych potrzeb, budżetu i tego czego konkretnie oczekujesz od modelu, który zamówisz. W praktyce poszczególne firmy obecnie jakościowo dysponują sprzętem do siebie zbliżonym. Możesz skorzystać z maszyn firm, takich jak:


  • stebnówki przemysłowe Jack, 
  • stebnówki przemysłowe Juki, 
  • stebnówki przemysłowe Krafft, 
  • stebnówki przemysłowe Sriuba, 
  • stebnówki przemysłowe Typical.


Czy maszyna stebnówka przemysłowa sprawdzi się jako rozwiązanie domowe?


Nie jest to wykluczone i to zależy. Maszyny domowe są najczęściej wieloczynnościowe. Czyli zaoferują Ci znacznie szersze spektrum możliwości zastosowania niż nawet stebnówka cylindrowa. Zaprojektowane są z myślą o domowym użytkowaniu, czyli takim nastawionym na nieprzewidziane zdarzenia, uszkodzenia, dziury, łaty, obszycia. Z kolei maszyny przemysłowe projektowane są z przeznaczeniem do pracy, niejednokrotnie długiej i nastawionej na powtarzalne czynności tego samego rodzaju, które trzeba wykonać w odpowiednim tempie, aby zrealizować pewien target ustanowiony przez zleceniodawcę czy przełożonego. Konstrukcyjnie więc stebnówki przemysłowe jako maszyny są zdecydowanie wytrzymalsze, komfortowe w pracy i precyzyjniejsze. Niestety mogą być niedostosowane do co będzie potrzebne w domu, czy mniejszym salonie krawieckim nastawionym na naprawę materiałów np. z okolic miejscowego osiedla.


Większość stebnówek przemysłowych i maszyn tego typu nie sprawdzi się w małym salonie


Zdecydowanie przy wielogodzinnej pracy w pracowni przemysłowej bądź zakładzie krawieckim stebnówki to najlepszy wybór. Jednak jeśli chcesz pozostać uniwersalny – lepszą decyzją będą proste maszyny do szycia, które zaoferują Ci kilkaset różnych ściegów do wyboru. Niestety będą one zdecydowanie za wolne i za słabe, aby sprostać np. masowej produkcji czy trudniejszym wzorom na bardziej wytrzymałych materiałach. Może to po prostu skutkować drastycznym skróceniem ich przydatności i uszkodzeniem w krótkim czasie.