Pikowarki

Filtry

Dostępność
Brak produktów w tej sekcji

Pikowarki to niezastąpione maszyny


W większości przypadków obecnie w praktyce zawodowej wykorzystuje się wyłącznie maszyny. W szczególności dotyczy to pikowarek, a także szerokiego spektrum owerloków czy maszyn do szycia. W tym aspekcie bardzo ważne jest korzystanie zawsze z jak najnowszego sprzętu, który pozwala uzyskiwać bardzo precyzyjne realizacje. W przypadku większości zakładów maszyna do pikowania to bardzo ważny element, który ciężko zastąpić przy pomocy standardowych nieco bardziej uniwersalnych urządzeń. Do jednych z najbardziej rozpoznawalnych w tym aspekcie z pewnością należeć będą maszyny do pikowania Janome. Wybieranie nowoczesnych urządzeń jest bardzo ważne. Dlaczego?

Głównie ze względu na efektywność jaką posiadać może pikowarka


Przy starszych produktach nie mamy pewności, co do tego ile w praktyce może taki sprzęt wnieść od Twojego zakładu. W wielu przypadkach nasze pikowarki mają ogromny wkład w efektywność całej firmy. Głównie chodzi o zastosowanie najnowocześniejszej technologii, która sprawia, że maszyna do pikowania może w ciągu jednego dnia wypikować nawet ponad 4500 mb pikówki o szerokości do 290 cm. Ponadto urządzenie bez problemu ułatwi uszycie oraz dokładne wykończenie dowolnego typu produktu od pokrowca na materace, po koce czy nawet kołdry. Wszystko w zależności od indywidualnych preferencji, a także potrzeb użyktownika.


Weźmy dla przykładu jedną z maszyn do pikowania Janome


Pikowarki Janome to jeden z ciekawszych standardów, gdyż praktycznie każdy produkt to maszyna wieloigłowa, pozwalająca na obszycie nawet 270 cm dziennie przy 4500 mb, jeśli chodzi o nowoczesne urządzenia. Konstrukcja najczęściej jest dwułańcuszkowa. Pikowarka posiada parametry pozwalające na pikowanie materiału do 270 cm szerokości maksymalnie z trzema rzędami igieł pracujących równocześnie. Pikowarki od Janome wyposażone są często w nawet 120 jednostek przeszywających, co pozwala efektywnie pracować praktycznie z dowolnymi obszyciami. Przy takim sprzęcie dodatkowo materiał poddawany pikowaniu jest napinany automatycznie przez samo urządzenie. Dzieje się to z pomocą zsynchronizowanej nawijarki 4-walcowej wbudowanej w maszynę do pikowania.


Czym tak naprawdę jest pikowarka?


W tym aspekcie bardzo dużo zależy od modelu, gdyż mamy szerokie spektrum różnego typu urządzeń, których możliwości dopasowane są tak naprawdę do potrzeb danego ttypu użytkownika. W praktyce najbardziej specjalistyczne pikowarki są urządzeniami ze sterowanymi tylko z pomocą komputera CNC. Dzięki temu możliwe jest tworzenie poszczególnych obszyć, a także przetworów na szerszą skalę. CNC umożliwia realizację praktycznie dowolnych wzorów pikowania przy maksymalnej optymalizacji danego sposobu pracy. Oprogramowanie maszyny do pikowania ma wbudowany moduł do samodzielnego programowania wzorów pikowania, dzięki czemu wystarczy po prostu w przypadku lepszych urządzeń  utworzyć, a następnie przekazać komputerowi graficzną symulację danego wzoru. Wszystko zależy od programu, gdyż to właśnie on odpowiada za komunikację z użytkownikiem. Przy pikowarek Janome mamy do wyboru jedne z lepszych maszyn, które zapewnią Ci lata pracy z prawie chirurgiczną precyzją. Sprawdź!


Czy wiesz jak wybrać odpowiednie pikowarki do swojej firmy?


Przede wszystkim pierwszą rzeczą jaką na pewno warto rozważyć jest możliwość wyboru długości szwu i rodzaju jego przeszycia. Dzięki temu będzie możliwe ręczne generowanie niektóry wzorów z podprogramów. Ponadto dość istotna pozostaje opcja zmiany obrotu wedle preferencji użytkownika, a także modyfikacja rodzaju odbicia, zwiększenia i zmniejszenia siły pikowania. Takie rozwiązania ułatwią szybką i łatwą korektę, gdy uznamy, że program nie do końca poradził sobie z pikowaniem wedle naszego zamysłu. Dzięki temu pikowarka będzie posiadała możliwość zmiany istniejącego wzoru pikowania na inny, który sami utworzymy bądź zmienimy na poczekaniu.


Gdzie zastosowanie znajduje pikowarka?


W większości przypadków będą to większe zakładu produkcyjne, w których faktycznie zastosowanie znajdzie opymalizacja wedle CNC. Wytworzony w takiej pikowarce materiał i wzór może zostać bowiem zaaplikowany w pojedynczej linii produkcyjnej, jak i we wszystkich równocześnie w zależności od potrzeb lub preferencji danego przedsiębiorcy. Ponadto możliwe jest dzięki temu stworzenie kompleksowego zaplecza maszynowego na praktycznie każdej przestrzeni jest możliwe przy zakupie pikowarki, a także szerokiego spektrum maszyn do szycia i owerloków od marki Janome. Tworzymy materiał, następnie w tym samym miejscu i linii wykonujemy pikowanie, aby całość zwieńczyć przy obszyciu boków owerlokiem. 


Na czym skupić się jeśli chodzi o kupno pikowarek?


Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze to, że jeśli prowadzisz zakład lub firmę produkcyjną, to trzeba skupić się na jak najlepszym efekcie końcowym przy możliwie najniższym nakładzie oraz kosztach. Wszystko w jednym miejscu dzięki maszynom do szycia, owerlokom i maszynom do pikowania Janome. Wykańczamy całość w jednym miejscu łącznie z początkowym doborem odpowiednich materiałów na produkt. Maszyna do obszywania brzegów płyt może być połączona w asyście z niektórymi modelami pikowarek, dzięki temu łączymy dwie funkcjonalności następujące praktycznie po sobie. Jednostka obszywająca realizuje obszywanie dwuigłówką łańcuszkową, a następnie odcina dany materiał, aby resztę po pikowarce dokończył owerlok lub uniwersalna pojedyncza maszyna do szycia obsługiwana komputerowo lub ręcznie przez pracownika.